Sposób spożycia
Przed spożyciem energicznie wstrząsnąć pojemnik.
1. Wsypać 1 porcję (1 płaska miarka) do suchego naczynia.
2. Dodać 200 ml wody lub innego napoju i wymieszać
Uwaga – należy zachować kolejność przygotowania, aby dokładnie rozpuścić proszek.
Spożywać 1 raz dziennie w trakcie posiłku.
Zalecana porcja dzienna (0,7 g) zawiera:
L-glutamina – 700 mg
Składniki
L-glutamina
Przechowywanie
Chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Środki ostrożności
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych, nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Co to glutamina?
Glutamina to endogenny aminokwas, czyli taki, który organizm może sam syntetyzować. Jest to jedna z najbardziej obfitych w aminokwasy w organizmie człowieka i pełni wiele ważnych funkcji, m.in. bierze udział w syntezie białek.
Na co glutamina?
Glutamina jest aminokwasem o wielu funkcjach w organizmie, które obejmują m.in. układ odpornościowy, procesy trawienne, układ nerwowy, wydolność fizyczną.
Kiedy brać glutaminę?
Glutaminę można brać w różnych porach dnia, w zależności od celów suplementacji. Sportowcy i osoby trenujące siłowo powinny przyjmować glutaminę po treningu. Przed rozpoczęciem suplementacji glutaminy zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem w celu doboru odpowiedniej dawki i porady dotyczącej przyjmowania.
Gdzie znajduje się glutamina w pożywieniu?
Glutamina występuje naturalnie w produktach spożywczych, takich jak mięso, ryby, produkty mleczne, soja, orzechy, nasiona oraz warzywa liściaste. Jednak ilość glutaminy w produktach może się różnić i zależy od wielu czynników. W przypadku niedoboru glutaminy w diecie, suplementacja może być rozważana po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.
Czy glutamina jest szkodliwa?
Glutamina jest zwykle uważana za bezpieczny suplement, ale może powodować skutki uboczne, takie jak biegunka, nudności czy bóle brzucha. Osoby z chorobami nerek lub wątroby, kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed suplementacją. Długotrwała i nadmierna suplementacja glutaminy może prowadzić do zaburzeń metabolizmu aminokwasów i równowagi elektrolitowej organizmu.