Sposób spożycia
Spożywać 2 kapsułki 1 raz dziennie w trakcie posiłku.
Zalecane dzienne spożycie
Zalecana porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera:
Gotu kola – 200 mg, w tym: 40 mg azjakozydów
Cytykolina – 200 mg
Składniki
Ekstrakt z Gotu koli (Centella asiatica (L.) Urb), cytykolina, pulullan (otoczka kapsułki).
Przechowywanie
Chronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Środki ostrożności
Produkt nie jest przeznaczony do spożycia przez dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie powinien być spożywany przez kobiety w ciąży i karmiące bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Gotu kola – jakie ma właściwości?
Gotu kola posiada szereg prozdrowotnych właściwości: wspiera funkcje poznawcze, zmniejsza trudności w zapamiętywaniu oraz wsparcia układ sercowo-naczyniowy.
Odchudzanie a gotu kola
Gotu kola, znane również jako wąkrota azjatycka, to tradycyjna roślina lecznicza stosowana w medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej. Chociaż jej główne zastosowanie koncentruje się na wsparciu układu sercowo-naczyniowego i poprawie funkcji poznawczych, niektórzy uważają, że może ona również wspierać proces odchudzania poprzez poprawę krążenia i redukcję cellulitu. Jednak dowody naukowe na skuteczność gotu kola w odchudzaniu są ograniczone, dlatego ważne jest podejście z ostrożnością i konsultacja z ekspertem przed rozpoczęciem suplementacji w tym celu.
Gotu kola – kiedy brać?
Gotu kola, czyli wąkrota azjatycka, jest tradycyjnym ziołem wykorzystywanym w medycynie naturalnej do różnych celów. Jeśli decydujesz się na suplementację gotu kola, najlepiej stosować ją zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu lub według wskazań specjalisty ds. zdrowia. Wielu ekspertów zaleca przyjmowanie jej w dawkach podzielonych, zwykle dwa razy dziennie z posiłkiem, aby zminimalizować ewentualne skutki uboczne i zoptymalizować wchłanianie.
Gotu kola czy ashwagandha?
Gotu kola i ashwagandha to dwa tradycyjne zioła stosowane w medycynie ajurwedyjskiej, lecz mają różne właściwości i zastosowania. Gotu kola jest często używana do wsparcia układu sercowo-naczyniowego i funkcji poznawczych, podczas gdy ashwagandha jest adaptogenem, który pomaga w utrzymaniu optymalnego poziomu energii. Wybór między nimi powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i celów, dlatego warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. ziół przed podjęciem decyzji o suplementacji.
Cytykolina na oczy
Cytykolina jest organicznym związkiem, który odgrywa kluczową rolę w biosyntezie fosfolipidów niezbędnych do budowy błon komórkowych. Badania sugerują, że suplementacja cytykoliną może wspierać zdrowie oczu, poprzez ochronę komórek nerwowych siatkówki oraz wspieranie funkcji nerwu wzrokowego. Przed rozpoczęciem suplementacji cytykoliną w celu wsparcia zdrowia oczu warto skonsultować się z okulistą.