Sposób spożycia
Spożywać 1 kapsułkę 1 raz dziennie w trakcie posiłku.
Zalecane dzienne spożycie
Zalecana porcja dzienna (1 kapsułka):
Melatonina – 3 mg
Ekstrakt z męczennicy cielistej – 220 mg
w tym: 3,5% flawonoidów – 7,7 mg
Ekstrakt z szyszek chmielu zwyczajnego – 100 mg
w tym: 0,035% izokwercetyny – 0,035 mg
Składniki
Męczennica cielista (Passifloraceae Passiflora incarnata L. zawiera 3,5% flawonoidów), chmiel zwyczajny (Cannabaceae Humulus lupulus L., szyszka 0,035% izokwercetyny), pullulan (otoczka kapsułki), melatonina.
Przechowywanie
Chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Środki ostrożności
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych, nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Melatonina na sen
Melatonina 3 mg to suplement diety wspierający prawidłowy sen i skracający czas potrzebny na zaśnięcie.
W czym jest melatonina?
Melatonina jest hormonem produkowanym przez szyszynkę w mózgu, który reguluje rytm dobowy organizmu i wpływa na cykl snu i czuwania. Naturalnie jest wytwarzana w odpowiedzi na ciemność, a jej poziom spada pod wpływem światła, sygnalizując organizmowi, kiedy nadszedł czas do snu i kiedy należy się obudzić. Melatonina jest także dostępna w formie suplementów diety, które są często stosowane jako środek wspomagający sen.
Melatonina – z czym nie łączyć?
Przy suplementacji melatoniną ważne jest unikanie jednoczesnego przyjmowania pewnych leków i substancji. Melatonina w tabletkach może nasilać działanie leków nasennych, co zwiększa ryzyko nadmiernej sedacji. Współdziałanie z lekami przeciwzakrzepowymi, takimi jak warfaryna, może zwiększyć ryzyko krwawienia, a połączenie z lekami przeciw nadciśnieniowymi może prowadzić do zbyt dużego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
Melatonina – skutki uboczne
Choć melatonina jest zazwyczaj dobrze tolerowana, może wywołać pewne skutki uboczne. Niektóre osoby przyjmujące melatoninę mogą doświadczyć bólów głowy, zawrotów głowy, uczucia senności w ciągu dnia lub problemów z trawieniem. Ponadto, choć rzadko, melatonina może wpływać na nastrój, powodując krótkotrwałe uczucie smutku lub drażliwość.
Kiedy melatonina zaczyna działać?
Melatonina, kiedy jest przyjmowana w formie suplementu, zaczyna wpływać na organizm stosunkowo szybko. Większość osób odczuwa działanie w ciągu 30 minut do godziny po zażyciu. Efekty związane z sennością mogą być bardziej wyraźne w zależności od dawki, indywidualnej wrażliwości oraz formy suplementu.
m