Sposób spożycia
Spożywać 2 kapsułki 1 raz dziennie w trakcie posiłku.
Zalecane dzienne spożycie
Zalecana porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera (referencyjna wartość spożycia %):
– Cytrynian magnezu – 1500 mg, w tym: magnez – 187,5 mg (50%),
– Witamina B6 – 0,7 mg (50%).
Składniki
Magnez (cytrynian magnezu), pullulan (otoczka kapsułki), witamina B6 (5′-fosforan pirydoksalu).
Przechowywanie
Chronić przed światłem, przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Środki ostrożności
Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży, należy stosować po konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Jakie witaminy warto przyjmować w ciąży?
W trakcie ciąży zaleca się zadbanie o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów, które wpływają na prawidłowy rozwój płodu oraz zapobiegają powikłaniom ciążowym. Należy zwrócić uwagę na kwas foliowy, witaminę D, witaminę C, witaminę B6, żelazo i kwas omega-3.
Magnez i wit. B6 w okresie ciąży i karmienia piersią.
Zespół Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zaleca dodatkową suplementację magnezem u kobiet, u których występuje niedobór tego składnika objawiający się m.in. bolesnym kurczem mięśni. Magnez i wit. B6 wspierają układ nerwowy. Przyczyniają się również do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Wit. B6 wspiera układ odpornościowy oraz produkcję czerwonych krwinek.
Jak dawkować magnez w ciąży?
Dawkowanie magnezu w ciąży powinno być ustalane indywidualnie przez lekarza lub położną. Zwykle zaleca się spożywanie około 350-400 mg magnezu dziennie w ciąży, jednakże dawka może się różnić w zależności od fazy ciąży i indywidualnych potrzeb.
Czy magnez w ciąży może zaszkodzić?
Zwykle magnez jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, jednak w niektórych przypadkach nadmiar magnezu może prowadzić do działań niepożądanych, takich jak biegunka i nudności. Przed rozpoczęciem suplementacji magnezu w ciąży, zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub położną w celu ustalenia indywidualnej dawki i oceny ryzyka działań niepożądanych.
Który magnez brać w ciąży?
W ciąży zaleca się przyjmowanie magnezu organicznego, czyli takiego, który jest wchłaniany i wykorzystywany przez organizm w sposób bardziej efektywny niż magnez nieorganiczny. Najlepsze źródła magnezu organicznego to produkty spożywcze, takie jak orzechy, nasiona, zielone warzywa liściaste, pełnoziarniste produkty zbożowe, ryby i owoce morza. W przypadku niedoboru magnezu, lekarz lub położna mogą zalecić suplementację magnezu, zwykle w postaci magnezu cytrynianu lub magnezu chelatowanego.