Olejek z drzewa ho posiada tajemniczą nazwę, ale pochodzi z drzewa, które wielu z nas może kojarzyć, czyli z drzewa kamforowego – Cinnamomum camphora. To właśnie z niego pozyskuje się naturalną kamforę. Nietrudno więc zgadnąć, jakie nuty zapachowe obecne będą w olejku.
Całe drzewo kamforowe obfituje w związki lotne. Olejki eteryczne pozyskuje się z jego drewna i liści. Co ciekawe, skład chemiczny drzewa jest bardzo zmienny, dlatego wyróżniono kilka różnych jego chemotypów, które różnią się zapachem i dominującym składnikiem lotnym. Wyróżnia się chemotypy: kamfora, linalol, 1,8-cineol, nerolidol, safrol i borneol. Olejek z naszej oferty pochodzi z chemotypu linalol i zawiera aż 98% tego związku.
Chemotyp drzewa zależy od jego pochodzenia, ale na plantacji można uprawiać kilka jednocześnie, ponieważ łatwo je rozróżnić po zapachu. I tak na przykład kamforowiec z Japonii, Tajwanu i Chin obfituje w linalol, ten z Indii i Sri Lanki zawiera dużo kamfory, a drzewa z Madagaskaru są bogate w cineol.
Olejek z drzewa ho (czyli chemotypu linalol) posiada zapach nieco podobny do olejku z drzewa różanego, dlatego traktowany jest często jako jego substytut. Jest to bardzo pozytywna praktyka, gdyż drzewo różane jest obecnie zagrożone wyginięciem.
WŁAŚCIWOŚCI
Olejek z drzewa ho zastosowany w aromaterapii wpływa kojąco na układ nerwowy, łagodzi napięcie nerwowe i stres. Sprzyja rozluźnieniu ciała, rozkurczając mięśnie szkieletowe.
Zastosowany w masażu pogłębia relaksację i regenerację mięśni, a także poprawia krążenie krwi. Łagodzi bóle reumatyczne i artretyczne.
Jest naturalnym antyseptykiem dla skóry. Zabija bakterie i grzyby.
Wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego w infekcjach, alergiach i astmie. Działa wykrztuśnie i odblokowuje drogi oddechowe.
Odstrasza owady i robaki.
PRZECIWWSKAZANIA
Ciąża i okres karmienia piersią, nadwrażliwość na olejek.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.